سلامت

سلامت

كالري شمار سنجد

كالري شمار سنجد گياهي درختي است از خانواده ي كالري شمار سنجديان كه در آب و هواي معتدل مي رويد. برگ هاي باريك و مخملي شكل و ميوه هايي قهوه اي رنگ و خوراكي دارد كه از هسته ي آن در تهيه ي برخي داروها استفاده مي شود.به فارسي به طور كلي كالري  شمار سنجد ناميده مي شود ولي در مناطق گوناگون ايران داراي نام هاي محلي است، در كردستان آن را " سرين چك "، در آذربايجان " ايده- ايكده " در اطراف تهران " پستانك " و در اصفهان " غبيده بادام " گفته مي شود. در كتب سنتي با نام هاي " چوب دانه، نقد، بل " نام برده شده است. كالري شمار سنجد براي درمان بسياري از بيماري ها از جمله، بيماري هاي دندان، اسهال، زخم معده و نيز جلوگيري از خون ريزي استفاده مي شود. كالري شمار سنجد، يكي از چيدني هاي سفره ي هفت سين است كه اگر با خواص فراوان آن آشنا شويد حتما آن را در برنامه غذايي هر روز تان جاي مي دهيد. كالري شمار سنجد ميوه اي درختي است كه به علت قابليت سازگاري بالايي كه با محيط دارد، مي توان در بسياري از مناطق جهان، آن را به عمل آورد.

 

ميوه ي  كالري شمار سنجد دو نوع كوچك و بزرگ دارد كه بزرگ آن داراي پوستي نازك و مغزي آردي تر است و به نام كالري شمار سنجد آردي معروف است. طعم اين ميوه مقداري گس است و داراي طبيعت سرد و خشك مي باشد و از لحاظ غذايي كم كالري است. كالري شمار سنجد، داراي خواص دارويي و صنعتي مختلفي است كه به برخي از آن ها اشاره مي كنيم:* بهترين اثر كالري شمار سنجد، رفع كمبود ويتامين c بدن است و خوردن آن، از ورود عفونت به بدن پيشگيري مي كند. كالري شمار سنجد داراي خاصيت آنتي اكسيداني قوي مي باشد.* خاصيت ضد التهابي دارد.* ضد اسهال و قابض است. جوشانده برگ كالري شمار سنجد، بهترين دارو براي اسهال كودكان است.* پودر هسته ي كالري شمار سنجد در درمان التهاب هاي حاد و مزمن كاربرد دارد و آرتروز را درمان مي كند.* ضد تب و درد است.* بادشكن و مقوي قلب است و سردرد را تسكين مي دهد.* از ريشه آن در صنعت عطرسازي استفاده مي شود.* از گل آن براي التيام زخم استفاده مي شود.* كم كالري و مقوي معده است.

 

كالري شمار سنجد پخته شده در روغن زيتون، درد مفاصل و خارش پوست را درمان مي كند و براي رشد مو مفيد است.سودمندي كالري شمار سنجد براي درمان آرتروز پژوهشگران به سودمندي استفاده از عصاره ي كالري شمار سنجد براي درمان آرتروز پي بردند. چند تن از پژوهشگران دانشگاه هاي علوم پزشكي بقيه الله ، شهيد بهشتي و تهران، تأثير قرص عصاره كالري شمار سنجد و استامينوفن را در كاهش درد 120 بيمار مبتلا به آرتروز زانو با درد متوسط تا شديد بررسي كردند. بيماران به مدت 7 هفته با قرص هاي عصاره كالري شمار سنجد و استامينوفن تحت درمان قرار گرفتند. بر پايه اين بررسي كه مشروح آن در مجله پزشكي كوثر منتشر شد، براي كاهش درد ناشي از آرتروز، استفاده از عصاره ي گياهي كالري شمار سنجد موثرتر از استامينوفن است. كالري شمار سنجد در احاديثگوشتش گوشت مي آورد، استخوانش استخوان مي روياند و پوستش پوست آور است. كليه ها را گرم و معده را دباغي مي كند و ايمن از بواسير و ادرار قطره قطره است. ساق ها را نيرو مي بخشد، جذام را ريشه كن مي كند و براي تب سودمند است.


برچسب: كالري شمار،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۲۷:۴۴ توسط:saeed.bp موضوع: كالري شمار

كالري شمار سمنو

كالري شمار سمنو از جوانه گندم تهيه مي شود اين غذا بسيار  موي و سرشار از خاصيت است مي توانيد با ارزش تغذيه اي و كالري اين ماده غذايي آشنا شويد خانم هاي شيرده و كودكان بهتر است از اين غذاي خوشمزه بيشتر مصرف كنند در ادامه با روش هاي موثر براي سوزاندن كالري كالري شمار سمنو اشنا خواهيد شد .كالري شمار سمنو مظهر صبر و مقاومت و قدرت است .اين ميوه داروي طول عمر و آرامش اعصاب است و شيرافزا ميباشد ؛ از اين رو هم براي مادران شيرده و هم به علت مقوي بودن، براي زنان باردار، بسيار مفيد است.گرچه كالري شمار سمنو پروتئين زياد و چربي كمي دارد، اما بيشتر حجم محصول را مواد كربوهيدراتي (قند) تشكيل مي‌دهد. 

 

البته قند كالري شمار سمنو در مقايسه با ساكاروز،شيريني كمتري دارد، اما اين دليلي نمي‌شود كه افراد در مصرف آن زياده‌روي كنند. اين قند در بدن، توليد انرژي كرده و مازاد آن موجب چاقي مي‌شود و براي مبتلايان به ديابت و چربي خون بالا محدوديت مصرف دارد.ويژگي هاي تغذيه اي كالري شمار سمنو كالري شمار سمنو ارزش تغذيه اي كالري شمارسمنو : داراى ويتامين هاى K، E، A و گروه ويتامين هاى B و مواد مهم ديگر مانند: فسفر، كروم ، روى، سلنيوم، آهن و مس است. كالري شمار سمنو را از عصاره جوانه گندم تازه و آرد كامل گندم تهيه مى كنند. كالري شمار سمنو خوشمزه وشيرين است و اين در حالى است كه به آن هيچ نوع ماده شيرين كننده اضافه نمى كنند. 

 

علت شيرينى كالري شمار سمنو تركيب عصاره جوانه گندم با آرد كامل است كه طعم شيرين به آن مى دهد. مواد و ويتامين هاى موجود در گندم و جوانه آن ارزش غذايى فراوانى دارد. كالري شمارسمنو مغذى و انرژى زا است و بويژه براى ورزشكاران پرورش اندام بسيار مفيد است. كالري شمار سمنويي كه به صورت فله‌اي تهيه شود، مي‌تواند حاوي مقادير زياد شكر باشد. همچنين از خريد كالري شمار سمنويي كه در اماكن عمومي به صورت روباز در معرض انواع آلودگي‌هاي ويروسي، عفوني و هواي آلوده به سرب و جيوه است، اجتناب كنيد. كالري شمار سمنو به دليل بافت چسبناك مستعد پذيرش انواع آلودگي‌ها بوده و طعم ترشيدگي و مزه كپك نشان‌دهنده فساد آن است.


برچسب: كالري شمار،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۲۷:۱۷ توسط:saeed.bp موضوع: كالري شمار

كالري شمار سمبوسه

كالري شمار سمبوسه با مخلوط هاي گوناگوني كه از فرآورده هاي گوشتي، سبزيجات يا سيب زميني است در برش هاي نان لواش پيچيده و سرخ مي شود، كالري شمار سمبوسه در حالي كه اين تركيبات درون خمير نان قرار گيرد به آن پيراشكي گويند.بسياري از خانواده ها كالري شمار سمبوسه و پيراشكي مرغ و گوشت را سالم ترين و مقوي ترين نوع اين لقمه ها مي دانند و اغلب اين نوع پيراشكي را براي كودكان مي خرند، غافل از اين كه اغلب لقمه هايي كه تركيبات گوشتي آن درون نان يا خمير ضخيم قرار مي گيرد به دليل آن كه در مدت زماني كوتاه سرخ مي شود به طور كامل مغز پخت نشده و احتمال بيماري زايي و مسموميت زايي بالايي بخصوص در كودكان دارد.از سوي ديگر به دليل آن كه اغلب اين كالري شمار سمبوسه ها به دليل افزودني ها و سبزيجات معطر و برشته شدن در روغن ترد و لذيذ مي شوند، 

 

برخي تهيه كنندگان كالري شمار سمبوسه  از اين موضوع سوء استفاده كرده و محتويات اين محصولات را با نامرغوب ترين فرآورده هاي گوشتي كه گاهي تاريخ مصرف گذشته دارد در روغن هاي گريس شده ناسالم سرخ مي كنند و از همه بدتر پشت ويترين هاي شيشه اي در مجاورت لامپ هاي پرحرارت يا نور خورشيد قرار مي دهند. كالري شمار سمبوسه و لقمه هايي كه به دليل دارا بودن فرآورده هاي گوشتي فساد پذيربوده و بايد پس از توليد بلافاصله در يخچال نگهداري شود!اين را هم بدانيد روغن جذب شده در نان و خمير انواع كالري شمار سمبوسه و پيراشكي هاي گوشتي، كرمدار و شكري در مجاورت با نور، حرارت و هوا سريع تجزيه و تبديل به تركيبات سرطانزا مي شود. تغيير رنگ طلايي خمير پيراشكي يا نان كالري شمار سمبوسه به رنگ قهوه اي تيره نشان دهنده ايجاد تركيب سرطان زاي آكريلاميد است كه مهم ترين عارضه آن صدمه به كبد و ناباروري است.كالري شمار سمبوسه و پيراشكي تنوري بهتر است .

 

به گزارش يورفان از آنجا كه خمير كالري شمار سمبوسه و  پيراشكي از آرد تهيه مي شود و اغلب با جوش شيرين يا مواد بهبود دهنده پفكي و اسفنجي مي شود و بر ميزان خلل و فرج آن افزوده مي شود، در حين سرخ شدن، روغن زيادي را به خود جذب كرده و پس از برشته شدن به هيچ روشي نمي توان روغن مازاد آن را خارج كرد. از سوي ديگر اگر كالري شمار سمبوسه و اين لقمه ها حاوي سبزيجاتي چون كدو، بادمجان، سيب زميني و قارچ باشد در مقايسه با ديگر پيراشكي ها روغن بيشتري جذب كرده و پركالري تر مي شود.حال اگر كالري شمار سمبوسه يا انواع پيراشكي به صورت خانگي و از مواد اوليه سالم تهيه و به وسيله فر يا به صورت تنوري پخته شود گزينه مناسب تري است. اما هميشه به ياد داشته باشيد تعادل در مصرف خوراكي هاي هوسي يك نكته كمك كننده براي داشتن يك برنامه غذايي سالم است.


برچسب: كالري شمار،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۳۱:۳۷ توسط:saeed.bp موضوع: كالري شمار

كالري شمار سس مايونز

از همبرگر تا سس سالاد، سس كالري شمار مايونز در بسياري از ظروف غذا استفاده مي شود. سس كالري شمار مايونز هم چنين به عنوان يك پايه براي برخي از سس هاي ديگر استفاده مي گردد. اين مقاله اطلاعاتي در مورد ارزش غذايي اين ماده فراهم مي كند.سس كالري شمار مايونز مي تواند به عنوان يك سس غليظ و خامه اي ساخته شده از روغن، زرده تخم مرغ، آب ليمو يا سركه و ادويه، توصيف شود. اين ماده به عنوان چاشني استفاده مي شود. سس هايي را كه شما در سوپر ماركت تهيه مي كنيد، اگر در يخچال نگه داري شوند، معمولاً تا شش ماه سالم مي مانند. بر اساس قوانين ايالات متحده، كالري شمار مايونز به جز در نسخه هاي كم چرب و بدون چربي، بايد حداقل شامل 65 درصد روغن در وزن مشخص خود باشد.

 

سس كالري شمار مايونز يك امولسيون است (امولسيون، مخلوطي از دو مايع است كه به طور معمول نمي توانند تركيب شود و معمولاً اگر امولسيفاير اضافه نشود، جدا از هم باقي مي مانند. از زرده تخم مرغ به عنوان امولسيفاير استفاده مي شود. اين يك امولسيون پايدار از روغن، سركه يا آب ليمو است. شما مي توانيد از گياهان و ادويه‌جات براي تزيين آن استفاده نماييد. امولسيون ها مخلوط را ثابت نگه مي دارند. تخم مرغ ها، خردل و ژلاتين، امولسيون هاي معمول مورد استفاده مي باشند. زرده تخم مرغ حاوي لسيتين است كه يك امولسيفاير چربي است.سس كالري شمار مايونز به طور كلي به عنوان پايه اي براي سس هاي ديگر مانند سس تارتار و هزار جزيره و سس سالاد استفاده مي شود. سس هلندي به عنوان مثال، يكي ديگر از سس هاي امولسيون كلاسيك است. اين سس تركيبي از كره و زرده تخم مرغ، آب ليمو و يا سركه است. رنگ آن كرم رنگ مي باشد و مي تواند غليظ يا رقيق باشد. مواد تشكيل دهنده آن ممكن است از جايي به جاي ديگر متفاوت باشد. سس روسي از مخلوط سس كالري شمار مايونز و سس گوجه فرنگي به دست مي آيد.

 

كالري شمار مايونزهاي خانگي تقريباً 75 درصد چربي دارند، درحالي كه كالري شمار مايونزهاي تهيه شده در كارخانه، 65 تا 70 درصد چربي دارند. در تهيه سس هاي كالري شمار مايونز كارخانه اي، معمولاً به جاي بخشي و يا حتي گاهي به جاي كل زرده تخم مرغ مصرفي، آب به كار مي برند. البته بايد مواد ديگري همچون لسيتين يا ديگر مواد امولسيون كننده هم چون سويا به سس كالري شمار مايونز تهيه شده با آب اضافه گردد. سس كالري شمار مايونز كم چرب را از نشاسته، ژل سلولز و ديگر موادي كه ماده حاصله را از نظر بافت، شبيه كالري شمار مايونز واقعي كند، تهيه مي نمايند.كالري شمار مايونز را تنها به صورت سرد مصرف مي كنند .معمولاً همراه با انواع ساندويچ و يا همراه با سيب زميني سرخ كرده. فرانسوي ها سس كالري شمار مايونز را به همراه مرغ سرد، تخم مرغ سفت سرد و بسياري غذاهاي ديگر به كار مي برند.


برچسب: كالري شمار،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۳۱:۱۵ توسط:saeed.bp موضوع: كالري شمار

كالري شمار سس گوجه فرنگي

كالري شمار سس گوجه فرنگي و كچاپ نيز ضد سرطان مي باشند,و اين به خاطر دارا بودن ماده اي به نام «جنستين» خواص ضدسرطاني فوق العاده اي داردمي باشد.نموﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﺍﻭﻟﯿﻪ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺍﺯ ﮔﻮﺟﻪ ﻓﺮﻧﮕﯽ ﺩﺭ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯽ ﺷﺪ، ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺭﻗﯿﻖ ﺗﺮ ﺑﺎ ﻏﻠﻈﺘﯽ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺷﺒﯿﻪ ﺑﻪ ﺳﺲ ﺳﻮﯾﺎ ﯾﺎ ﺳﺲ ﻭﺭﭼﺴﺘﺮﺷﺎﯾﺮ ﺑﻮﺩﻧﺪ.كالري شمار سس گوجه فرنگي  و ﮐﭽﺎﭖ ﮐﻪ ﭼﺎﺷﻨﯽ ﻣﻮﺭﺩ ﻋﻼﻗﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺍﺳﺖ، ﺩﺭ ۹۷ ﺩﺭﺻﺪ ﺁﺷﭙﺰﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﯾﺎﻓﺖ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ. ﺑﺮﺭﺳﯽ ﻫﺎ ﻧﺸﺎﻧﮕﺮ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ كالري شمار سس گوجه فرنگي  وﮐﭽﺎﭖ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺳﻼﺡ ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪﯼ ﺩﺭ ﺟﻨﮓ ﻋﻠﯿﻪ ﺳﺮﻃﺎﻥ ﻭ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﻫﺎﯼ ﻗﻠﺒﯽ ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﮔﺮ ﺑﺪﺍﻧﯿﺪ ﮐﻪ كالري شمار سس گوجه فرنگي  و ﮐﭽﺎﭖ ﺑﻪ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﮔﻮﺟﻪ ﻓﺮﻧﮕﯽ ﻫﺎﯼ ﻣﻌﻤﻮﻟﯽ ﻣﺤﺪﻭﺩ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ، ﺍﺣﺘﻤﺎﻻ ﻣﺘﻌﺠﺐ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺷﺪ.ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺭﯼ كالري شمار سس گوجه فرنگي  و ﮐﭽﺎﭖ ﺑﺎﺯ ﺷﺪﻩ ﺩﺭ ﻣﺤﯿﻂ ﮔﺮﻡ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻧﻮﺭ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺧﻮﺭﺷﯿﺪ ﯾﺎ ﺩﺭ ﺁﺷﭙﺰﺧﺎﻧﻪ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺩﻣﺎﯼ ﺁﻥ ﺯﯾﺎﺩ ﺍﺳﺖ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺑﺎﻋﺚ ﺗﺨﻤﯿﺮ ﺁﻥ ﺷﻮﺩ ﻭ ﺍﯾﻦ ﻓﺮﺁﯾﻨﺪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﻋﻤﻼ ﺑﺎﻋﺚ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺭﯾﺰﯼ ﻣﻮﺍﺩ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺎﺯ ﮐﺮﺩﻥ ﺩﺭﺏ ﻇﺮﻑ ﺷﻮﺩ . ﺍﯾﻦ ﺍﻧﻔﺠﺎﺭ، كالري شمار سس گوجه فرنگي  و ﮐﭽﺎﭖ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺎﺯ ﺷﺪﻥ ﺩﺭﺏ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻓﻮﺍﺭﻩ ﺍﯼ ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﺷﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﺁﺳﯿﺒﯽ ﻧﺮﺳﺎﻧﺪ ﺍﻣﺎ ﺑﺎﻋﺚ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﯾﮏ ﺑﻪ ﻫﻢ ﺭﯾﺨﺘﮕﯽ ﺣﺴﺎﺑﯽ ﻭ ﮐﺜﯿﻒ ﻭ ﻟﮏ ﺷﺪﻥ ﻟﺒﺎﺳﺘﺎﻥ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ . ﺗﻤﺎﻡ ﮐﭽﺎﭖ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻋﻼﺋﻢ ﺗﺨﻤﯿﺮ ﺷﺪﮔﯽ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﺭﺍ ﺩﻭﺭ ﺑﯿﻨﺪﺍﺯﯾﺪ.نتايج مطالعات نشان مي دهند، 

 

كالري شمار سس گوجه فرنگي  و رب گوجه فرنگي به دليل دارا بودن آنتي اكسيدان هاي زياد مي توانند از پيشرفت سرطان در بدن جلوگيري كنند و بيماري هاي قلبي را بهبود بخشند.در ميان سس ها، كالري شمار سس گوجه فرنگي بهترين نوع سس است بهخصوص اگر خانگي باشد زيرا ليكوپن موجود در گوجه فرنگي، خاصيت ضدسرطاني دارد و در پيشگيري از ابتلا به بيماريهاي مزمن موثر است.افراد زيادي طرفدار سس‌هاي قرمزند و آن را كم‌كالري‌تر از سس مايونز مي‌دانند. كالري شمار سس گوجه فرنگي و  كچاپ كه بسياري آن را كالري شمار سس گوجه‌ فرنگي مي‌نامند يكي ديگر از انواع سس‌هاست كه بر پايه رب گوجه‌فرنگي است. عصاره گوجه‌فرنگي، سركه، روغن، شكر يا شربت ذرت از تركيبات اصلي اين نوع سس است كه البته در انواع مختلف آن سبزي‌هاي گوناگون مانند پياز، سير، كرفس و همچنين بسياري از ادويه‌ها نيز به كار مي‌رود.

 

با نگاهي به تركيبات اوليه  كالري شمار سس گوجه فرنگي مي‌توان دريافت كه اين چاشني به لحاظ تغذيه‌اي از ارزش خوبي برخوردار است. در هر 100 گرم از اين سس تقريبا 400 كيلوكالري انرژي وجود دارد كه البته بسته به فرمولاسيون‌هاي مختلف مي‌تواند متفاوت باشد. با توجه به اين كه ماده اوليه و اصلي، كالري شمار سس گوجه فرنگي گوجه فرنگي است بنابراين تركيب فلاونوئيدي ليكوپن در آن يافت مي‌شود.اين ماده جزو تركيبات آنتي‌اكسيدان است و مي‌تواند با خنثي كردن راديكال‌هاي آزاد در پيشگيري از بروز برخي سرطان‌ها مانند ريه، پروستات و گوارش موثر باشد. همچنين  تركيب كالري شمار سس گوجه فرنگي در كاهش توليد كلسترول و مهار اكسيده شدن كلسترول بد و در نتيجه پيشگيري از گرفتگي عروق نيز نقش مفيدي دارد.


برچسب: كالري شمار،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۰۱:۵۷ توسط:saeed.bp موضوع: كالري شمار

كالري شمار سركه

كالري شمار سركه  از جمله فرآورده‌هاي طبيعي است كه مصرف خوراكي و دارويي داشته و بيشترين كاربرد را در تهيه انواع ترشيجات دارد.يك ليوان كالري شمار سركه 33 ‌كالري انرژي دارد و سرشار از ويتامين‌ها و املاح معدني است.مصرف كالري شمار سركه در انواع ترشي ‌ها، شورها و سالادهاي فصل باعث خوشمزگي، طعم‌دهندگي، تحريك اشتها و ترشح بيشتر شيره گوارشي شده و هضم غذا را بهتر مي ‌كند.از سوي ديگر، سالادهايي كه با ترشيجاتي نظير كالري شمار سركه طعم مي‌گيرند، سالم‌ترين و مغذي‌ترين نوع سالاد هستند، زيرا اين طعم‌ها سبب جذب بيشتر مواد ويتاميني و پروتئيني موجود در مواد سالاد مثل كاهو، هويج، خيار و گوجه‌فرنگي مي‌شوند. از اين رو استفاده از كالري شمار سركه در تهيه سالادهاي فصل توصيه مي‌شود.استفاده از كالري شمار سركه در كنار وعده‌هاي غذايي باعث رقيق شدن خون شده و به تجزيه چربي‌ها و دفع سموم كمك كرده و سبب كاهش چربي و كلسترول بد خون مي‌شود.اسيد سيتريك موجود در كالري شمار سركه، هضم و جذب كلسيم موجود در كالري شمار سركه و ساير موادغذايي را آسان مي‌كند و در سوخت ‌و ساز بدن موثر است.

 

كالري شمار سركه مي ‌تواند باكتري‌هاي مضر سيستم گوارشي را از بين ببرد، بنابراين افرادي كه در سيستم گوارش خود با مشكلاتي نظير: يبوست، نفخ، اسهال، دل درد و دفع نامرتب مزاج مواجهند، مي‌توانند با مصرف كالري شمار سركه  به رفع اين مشكل بپردازند. كالري شمار سركه مي‌تواند ترشح اسيد معده را متعادل كرده و از بروز گاز معده جلوگيري كند. كالري شمار سركه در رفع جرم دندان و التهاب لثه موثر است. به منظور رفع بوي بد دهان و نيز سفيدي دندان‌ها، هفته‌اي يك بار دندان‌هاي خود را با مسواك آغشته به كالري شمار سركه مسواك بزنيد. در صورتي كالري شمار سركه مي‌تواند در كاهش وزن تاثيرگذار باشد كه فرد از رژيم غذايي مناسبي جهت كاهش وزن پيروي كند، در غير اين صورت كالري شمار سركه تاثيري در كاهش وزن نخواهد داشت. بُخور كالري شمار سركه ي رقيق شده در رفع گرفتگي بيني ناشي از سرماخوردگي موثر است و سردردي را كه در اثر بدي هواي محيط، بخار حمام و زيادي صفرا باشد، معالجه مي‌كند.

 

كالري شمار سركه در درمان بوي عرق بدن، قارچ پا و ورم پا موثر است و مي‌تواند در رفع احساس گرگرفتگي پاها تاثير قابل توجهي داشته باشد. كالري شمار سركه ضدعفوني‌كننده قوي است و مي‌تواند به عملكرد سم‌زدايي كبد كمك كرده و صفرا را از بين ببرد.دوام كالري شمار سركه نامحدود است. حتي اگر بعد از مدتي كدر شود و رسوب كند، همچنان خاصيت دارد. چه كساني نبايد سركه بخورند. كالري شمار سركه براي مبتلايان به ضعف اعصاب، درد مفاصل و زخم معده مضر است. كالري شمار سركه‌ي مصنوعي(صنعتي) در مقايسه با سركه ي طبيعي، از خاصيت چنداني برخوردار نيست. رنگ اصلي اين كالري شمار سركه‌ها سفيد بوده كه با رنگ مصنوعي كاراملي، برخي از آنها را به رنگ كالري شمار سركه‌هاي خانگي تبديل مي‌كنند.در اين كالري شمار سركه‌ها براي افزايش ماندگاري، از مواد نگهدارنده استفاده مي‌شود. بنابراين استفاده از كالري شمار سركه‌هاي صنعتي براي تهيه انواع ترشي توصيه نمي‌شود.


برچسب: كالري شمار،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۰۱:۳۱ توسط:saeed.bp موضوع: كالري شمار

كالري شمار ساندويج همبرگر

مقاومت در برابر يك كالري شمار ساندويج همبرگر آبدار كار بسيار سختي است، اما توصيه مي‌شود پيش از گاز زدن به اين كالري شمار ساندويج همبرگر خوشمزه‌ي آبدار، در مورد كالري‌هاي موجود در آن اطلاعاتي كسب كنيد. اين مقاله اطلاعات تغذيه‌اي آن را براي شما فراهم ساخته است.اين واقعيت را نمي‌توان انكار كرد كه كالري شمار ساندويج همبرگر مقدار زيادي كالري به مواد مصرفي روزانه شما مي‌افزايد. علاوه بر آن، مقدار زيادي از اين كالري‌ها از چربي بدست مي‌آيند. بنابراين، اگر به كاهش وزن فكر مي‌كنيد، توصيه مي‌شود كه اين خوراكي را بندرت مصرف نماييد.اجازه دهيد با اطلاعات بدست آمده از كالري شمار ساندويج همبرگر رستورانهاي برگر كينگ Burger King كه به اندازه‌ي 100 گرم سرو مي‌شوند، آغاز كنيم.

 

اين نوع كالري شمار ساندويج همبرگر حاوي: 230 كالري است، كه از اين مقدار، 80 كالري از چربي بدست مي‌آيد. چربي كل آن 15 گرم بوده كه از اين ميزان 6 گرم چربي اشباع شده و 1 گرم چربي ترانس مي‌باشد. 25 ميلي‌گرم كلسترول* 460 ميلي‌گرم سديم، ميزان كل كربوهيدارت 26 گرم، 1 گرم فيبر خوراكي، ميزان كل قند 6 گرم،9 گرم پروتئين كالري شمار ساندويج همبرگر دوبل برگر كينگ در اندازه 128 گرمي داراي: 320 كالري است كه از اين مقدار 140 كالري از چربي بدست مي‌آيد، چربي كل آن 9 گرم بوده كه از اين ميزان 3 گرم چربي اشباع شده مي‌باشد، 45 ميلي‌گرم كلسترول، 450 ميلي‌گرم سديم، ميزان كل كربوهيدارت 26 گرم، 1 گرم فيبر خوراكي، ميزان كل قند 6 گرم، 14 گرم پروتئينبنابراين، تقريباً نيمي از كالري‌ موجود در كالري شمار ساندويج همبرگر از چربي بدست مي‌آيد.. 

 

همچنين، بدليل اينكه كالري شمار ساندويج همبرگر يك غذاي فرآوري شده است، حاوي مقادير زيادي سديم مي‌باشد. همچنين، اين آيتم غذايي حاوي چربي اشباع شده و كلسترول نيز مي‌باشد. اگرچه كالري شمار ساندويج همبرگر بزرگ منبع خوبي از پروتئين است، بايستي محتواي چربي و كلسترول آن را در نظر داشته باشيد، خصوصاً اگر داراي سابقه‌ي خانوادگي ابتلا به بيماري‌هاي قلبي هستيد. جداول زير اطلاعات تغذيه‌اي كالري شمار ساندويج همبرگر را نشان مي‌دهند.


برچسب: كالري شمار،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۲۰:۴۴ توسط:saeed.bp موضوع: كالري شمار

كالري شمار ژله

پروتئين "ژلاتين" بيشتر در استخوان ‌ها يافت مي ‌شود بنابراين با جوشاندن استخوان گاو، گوسفند و مرغ مي ‌توان كالري شمار ژله به دست آورد، ولي بايد دانست كه كالري شمار ژله به دو صورت گياهي و حيواني تهيه مي ‌شود و در بحث تهيه كالري شمار ژله گياهي، اگر فيبر (تفاله فيبر)‌ را با آب و اسيد بجوشانيم، مي‌ توان به شبه كالري شمار ژله ‌اي دست يافت كه به آن كالري شمار ژله گياهي گفته مي ‌شود، ولي آنچه كه هم‌ اكنون در بازار يافت مي ‌شود همان كالري شمار ژله حيواني است كه در ساخت پاستيل نيز از آن بهره مي ‌برند.درستي در ادامه اظهار مي ‌كند: 95 درصد از حجم كالري شمار ژله را آب تشكيل مي ‌دهد و فقط 5 درصد باقيمانده آن حاوي مواد خشك است كه قسمت اعظم اين مواد خشك را پروتئيني به نام "ژلاتين" تشكيل مي ‌دهد كه از نظر تركيبات اوليه ‌اش، اسيدهاي آمينه كاملي ندارد، بنابراين تمام نياز بدن را تامين نمي ‌كند، ولي با اين وجود اسيدهاي آمينه خوبي جهت ساخت پروتئين ‌هاي بدن به شمار مي ‌روند كه در رشد، نمو و سلامتي افراد هيچ ضرري را ايجاد نمي‌ كنند.

 

كالري شمار ژله حاوي مقدار كمي مواد ويتاميني و معدني است. به عنوان مثال اگر فردي 200 گرم كالري شمار ژله صرف كند، فقط 20 گرم آن ماده خشك، نصيب بدنش مي ‌شود كه مقدار كلسيم، فسفر و ويتامين A كه از اين طريق به بدن وي مي ‌رسد، بسيار ناچيز است، ولي بد نيست افرادي كه خواهان آن هستند، افزايش وزن جدي نداشته باشند و در دوره رژيم كم ‌كالري به سر مي ‌برند، مي توانند از اين ماده غذايي استفاده كنند. كالري شمار ژله از ميان انواع و اقسام دسرهاي چرب و شيريني كه پس از صرف يك وعده غذايي ميل مي ‌شود، ترجيح داده مي‌ شود، چراكه مي ‌تواند به عنوان يك ماده كم‌ كالري، به عنوان يك ميان وعده، دسر خوبي به شمار رود.مصرف كالري شمار ژله نبايد به گونه‌ اي باشد كه در كودكان احساس گرسنگي را رفع كند چرا كه آن‌ وقت آن ها از مصرف ميوه و سبزيجات پرهيز خواهند كرد و كالري شمار ژله را جايگزين مواد غذايي مفيد خواهند كرد.مصرف كالري شمار ژله به هنگام و به اندازه در كودكان حائز اهميت است.

 

اين روزها كالري شمار ژله با دو نوع قند مصنوعي و طبيعي تهيه مي ‌شود كه در هر دو شرايط، از كالري كمي برخوردار است و همين امر مي ‌تواند از بزرگ ‌ترين فوايد كالري شمار ژله محسوب شود، دكتر درستي با اعلام اين مطلب مي ‌افزايد: افرادي كه داراي ديابت هستند نيز مي ‌توانند از اين ماده غذايي استفاده كنند ولي بهتر است كه از كالري شمار ژله‌ هايي استفاده كنند كه از قند مصنوعي تهيه شده است.در 100 گرم كالري شمار ژله، 7 ميلي ‌گرم كلسيم موجود است در صورتي كه هر فردي به طور معمول، روزانه به 800 تا 1200 ميلي ‌گرم كلسيم احتياج دارد، قابل ذكر است كالري شمار ژله از نظر داشتن ويتامين D و چربي، كاملا صفر است.مقدار انرژي حاصله از آن به دليل مقدار كمي پروتئين و قند موجود در آن است.اين متخصص تغذيه ضمن اشاره به اين مطلب مي ‌گويد: در هر 100 گرم كالري شمار ژله، 5 ميلي ‌گرم سديم و پتاسيم موجود است كه افراد مي ‌توانند در طول روز 500 ميلي‌ گرم سديم، دريافت نمايند.وي خاطرنشان مي‌ كند: اين مقدار كالري شمار ژله حاوي 0/4 ميلي‌ گرم آهن است در حالي كه مردان در طول روز به 10 ميلي‌ گرم و زنان 15 ميلي‌ گرم آهن نيازمند هستند.


برچسب: كالري شمار،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۲۰:۱۵ توسط:saeed.bp موضوع: كالري شمار

كالري شمار زيتون

بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه كالري شمار زيتون از قديمي‌ترين مواد غذايي موجود در دنياست و قدمت مصرف آن به 5 تا 7هزار سال پيش برمي‌گردد.مصرف كالري شمار زيتون به سرعت از مصر و يونان به فلسطين و آسيا شيوع پيدا كرد. توصيف  كالري شمار زيتون در هنر مصر باستان آمده و اين ماده‌غذايي در اسطوره‌شناسي يونان نقش مهمي را ايفا مي‌كند. از قديم از درخت زيتون براي تهيه غذا، سوخت، الوار و دارو استفاده مي‌شده و قدمت استفاده از روغن كالري شمار زيتون به 3000سال قبل از ميلاد مي‌رسد.75 درصد كالري شمار زيتون متشكل از اسيدهاي چرب اشباع نشده است كه باعث پايين آمدن ميزان كلسترول خون مي‌شوند. كالري شمار زيتون حاوي ويتامين E است كه آنتي‌اكسيدان مهمي براي سلامت قلب به شمار مي‌رود. تركيب چربي خوب و ويتامين E باعث ايجاد خاصيت حفاظتي در سلول‌ها مي‌شود. علاوه بر ويتامين E، كالري شمار زيتون شامل طيفي از فيتونوترينت‌ها مانند پولي‌فنول و فلاونويد است كه خاصيت ضد التهابي دارند.

 

كالري شمار زيتون حاوي ويتامين E و آنتي‌اكسيدان‌هاي طبيعي است اما تنها ضرر آن وجود ميزان بالاي نمك در آن است. درگذشته تصور مي‌شد كالري شمار زيتون به خاطر داشتن روغن، ماده‌غذايي پركالري‌اي است اما هم كالري شمار زيتون سبز و هم كالري شمار زيتون‌سياه حاوي ميزان اندكي كالري هستند و 10عدد كالري شمار زيتون تنها 30 تا 40كالري دارد. روغني كه از كالري شمار زيتون به‌دست مي‌آيد اسيد چرب اشباع نشده‌اي است كه برعكس اسيدهاي اشباع، تاثيري روي ميزان كلسترول خون نمي‌گذارد.همانطور كه گفته شد كالري شمار زيتون نخستين بار در منطقه مديترانه يافت شده و قدمت آن به 7هزار سال پيش بازمي‌گردد. درخت كالري شمار زيتون همواره به‌عنوان نمادي از آرامش و شادي محسوب مي‌شده و از ميوه آن براي استفاده در غذا و روغن‌گيري استفاده مي‌شده است. اما متأسفانه كالري شمار زيتون‌هاي كوچك اغلب به خاطر اينكه داراي چربي بالايي هستند هدر مي‌روند.

 

كالري شمار زيتون‌ها در رنگ‌هاي مختلف از سبز و قهوه‌اي گرفته تا بنفش و سياه و در طعم‌هاي گوناگون شيرين و ترش وجود دارند اما نوع سبز آن از همه متداول‌تر است. كالري شمار زيتون نرسيده بسيار تلخ و غيرقابل‌خوردن است. اين تلخي از ماده‌اي به نام اولئوروپين حاصل مي‌شود و براي آنكه كالري شمار زيتون به طعم لذيذ خودش برسد بايستي فرايند‌هاي مراقبتي مختلفي را روي آن اعمال كرد چرا كه تنها پختن، باعث از بين رفتن اين تلخي نمي‌شود. كالري شمار زيتون را در مراحل گوناگوني از درخت برداشت مي‌كنند. همانطور كه به تدريج رسيده‌تر مي‌شود رنگ آن نيز از سبز به سياه تغيير مي‌كند. پرورده كردن كالري شمار زيتون شامل مراحل گوناگوني است كه ازجمله آن مي‌توان به خواباندن كالري شمار زيتون در روغن و آب نمك اشاره كرد. راه ديگر، خواباندن كالري شمار زيتون در قلياب است كه اين شيوه در مورد كالري شمار زيتون‌هاي سياه بسته‌بندي شده به كار مي‌رود و تا حدود زيادي تلخي آن را نيز مي‌گيرد.


برچسب: كالري شمار،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۲۷:۴۵ توسط:saeed.bp موضوع: كالري شمار

كالري شمار زرشك

يكي از گياهان دارويي پرمصرف، كالري شمار زرشك است. ميوه هاي قرمز كوچك اين گياه در سفره هاي بيشتر مردم مورد استفاده قرار مي گيرد. اما علاوه بر خواص عالي خود كالري شمار زرشك آب كالري شمار زرشك هم داراي خواص دارويي و مفيد بسياري براي بدن مي باشد. ميوه كالري شمار زرشك داراي حدود 4% مواد قندي ، 65 اسيد ماليك و اسيد تارتاريك و مقادير صمغ مي باشد. كالري شمار زرشك گونه هاي مختلف درد كه مهم تر از همه آنها دو نوع است كه يكي بنام كالري شمار زرشك بي هسته و ديگري كالري شمار زرشك با هسته (داراي دو هسته) ميباشد.در مطالعات جديد ثابت شده است كالري شمار زرشك به علت داشتن آلكالوئيدي به نام بربرين اثرات آنتي بيوتيكي براي باكتري ها دارد. همچنين سولفات موجود در اين گياه عليه سيستم هاي توموري قابل استفاده است. شايد به همين دليل است كه بعضي كالري شمار زرشك را عامل ضد تومور يا سرطان مي شناسند.

 

استفاده از كالري شمار زرشك و آب كالري شمار زرشك به قديم الايام مي رسد كه پزشكان سنتي گذشته به دليل توصيه خود به اشخاص آن زمان سعي در معالجه بسياري از امراض داشته اند كه انسانها امروزه نيز بي بهره نيستند.معمولاً هر وقت كه بحث از آب كالري شمار زرشك به ميان مي آيد در ذهن افراد بطري هاي آماده آب كالري شمار زرشك كه بر روي برچسب آن نوشته شده آب كالري شمار زرشك طبيعي تداعي مي شود، وقتي با دقت به برچسب كه بايد نشانگر سلامت محصول باشد دقت كنيم متوجه مي شويم كه محصولي كه قرار است مصرف كنيم طبيعي نبوده و حتي حاوي نگهدارنده هاي شيميايي كه خود آنها براي دستگاه گوارش مضر هستند مي باشد. وقتي صحبت از طبيعي بودن محصولي به ميان مي آيد بايد خود دست به كار شد و آن را آماده و مصرف كرد.

 

نكاتي كه بايد در مورد آب كالري شمار زرشك توجه كرد اين است كه ابتدا بايد كالري شمار زرشك مخصوص آبگيري كه ازخانواده كالري شمار زرشك قرمز (زرشك پلويي) است را انتخاب كرد، اين نوع كالري شمار زرشك داراي مشخصاتي است مانند جثه اي نسبتاً بزرگتر از كالري شمار زرشك قرمز ، داراي رنگ آلبالويي تيره و حاوي هسته كه معمولاً اين نوع كالري شمار زرشك به "زرشك سياه” معروف است، كالري شمار زرشك سياه را مي توان در بسياري عطاري ها كه هم به صورت تازه و خشك ارائه مي شود و در تمام فصول سال موجود است را خريداري كرد، در ادامه به خواص درماني و همچنين طرز تهيه آب كالري شمار زرشك طبيعي اشاره اي خواهيم داشت.


برچسب: كالري شمار،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۲۶:۵۵ توسط:saeed.bp موضوع: كالري شمار

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی باربری در تهران /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / عکس پروفایل غمگین / بسته بندی لوازم منزل / دستگاه برش لیزر / طراحی سایت در بجنورد / خدمات نظافتی در مشهددستگاه فایبر لیزر / دستگاه فایبر لیزر / خرید vpn